header

Lokalizacja klubu

{article Siedziba klubu SKT PŁazik}{text} {readmore}{/article}

Kalendarz

{article Kalendarz}{text} {readmore}{/article}

PDF Drukuj
Wpisany przez Kaśka Olaczek   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 08:30

Jura2016

ZnacznikAKTUALNOŚCI:

Szykujemy się na kolejną edycję Rajdu Jura!

W tym roku odbędzie się 43. edycja Rajdu Politechniki Łódzkiej "Jura". Przygotowaliśmy pięć tras urozmaiconych pod względem długości, stopnia trudności oraz czasu trwania:

  • rowerową
  • dwie piesze 3-dniowe
  • pieszą 2- dniową (wyjazd z Łodzi w sobotę rano)
  • rodzinną (dojazd we własnym zakresie)

OTWIERAMY LISTY UCZESTNIKÓW! ZAPISY TRWAJĄ DO 6 MAJA.

 

ZnacznikKONTAKT:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon:

795 636 085- Klaudia Rutkowska, Kierownik Rajdu

663 226 701- Mateusz Liśkiewicz, Zastępca Kierownika

 

ZnacznikJAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zgłoszenia* na Rajd przyjmowane są poprzez Formularz Zgłoszeniowy

Lub

Zgłoszenia* można kierować pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu prosimy podać:

- Imię i nazwisko uczestnika

- Student / nie-student (czy przysługują zniżki i jest ważna legitymacja studencka)

- Dokładny adres zameldowania

- PESEL

- Telefon

- Adres e-mail

- Numer trasy

- Transport własny / transport pociągiem Rajdowym

Uwaga! Zgłoszenie uważa się za przyjęte tylko i wyłącznie po otrzymaniu maila zwrotnego! Jeśli go nie otrzymałeś/aś napisz do nas ponownie!

Zgłaszając więcej osób prosimy koniecznie podać również ich dane osobowe.

 

*Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację Regulaminu Rajdu

Polub nas na Facebooku!

Facebook

 

Siłacz

_________

PATRON HONOROWY:

PŁ

Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Witold Pawłowski

 

ORGANIZATOR:

WE WSPÓŁPRACY Z:

Łódzki speleoklub

PATRON MEDIALNY:

SR Żak

 

PARTNER:


 

ZnacznikTRASY:

TRASA 1

Trasa piesza I (3-dniowa)

Liczba miejsc: 20

Prowadzący:

Jarek Wojtyra

Krzysztof "Pierożek" Jóźwiak

Dzień 1 (piątek, "dzień fauny")

Swoją podróż zaczniemy w czarnej Afryce, do której przenieść pozwoli nam się Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu. Następnie posilimy się w ruinach starej warowni w Rabsztynie, aby później ponownie przenieść się do Afryki, przemierzając piaski polskiej Sahary – pustyni Błędowskiej. Co by nie frasować zbytnio naszych nóg (jeszcze nam się przydadzą) całość pustyni zwiedzimy z punktu widokowego na Czubatce w Kluczach. Następnie szlakami starych kopalń cynku dojdziemy do Bukowna – naszego pierwszego noclegu.

Dzień 2 (sobota, "dzien flory")

Za pomocą najnowszej technologii polskiej elektroniki teleportujemy się do Jerzmanowic. Stamtąd przemierzymy  szlaki Dolinek Podkrakowskich – Dolinę Będkowską, Dolinę Kobylańską i Dolinę Szklarki. Poznamy takie trudne słowa, jak: ostaniec, wychodnia, czy wywierzysko.  Zobaczymy najciekawsze pomniki natury tego regionu, miedzy innymi Sokolicę (najwyższy szczyt Jury), Bramę Będkowską, Dupę Słonia, czy też wodospad Szum.  Zwiedzimy też Jaskinię Nietoperzową i dla chętnych kilka pomniejszych jaskiń (zalecam wziąć ubrania do pobrudzenia).

Dzień 3 (niedziela)

Wielka improwizacja w zależności od chęci i sił uczestników.

----------

TRASA 2

Trasa piesza II (3-dniowa)

Liczba miejsc: 20

Prowadzący:

Patrycja Augustyniak

Patrycja "Patka" Augustyniak

Dzień 1 (piątek)

W pierwszy dzień postawimy na smoki, księżniczki i zamki - zaczniemy od tego w Smoleniu, a potem sprawdzimy, co dzieje się w Bydlinie. Po drodze spojrzymy wgłąb Zegarowych Skał. Dzień zakończymy z Pazurkiem w pociągu. Nocleg w OSP Bukowno.

Dzień 2 (sobota)

W drugi dzień ruszamy w świat cudów Jurajskich (UWAGA - plecaki zostawiamy w schronisku) - Łabajowa będzie pierwszym celem, potem potem urokliwymi dolinkami ozdobionymi jurajskimi skałami dotrzemy nad wodospad Szum. W drodze odnajdziemy Dupę Słonia, Mnicha, Żabiego Konia i inne wybryki natury. Na ostatniej prostej znajdziemy jaskinię, podobno Dziewicza, ale kto tam wie, ile osób już w niej było! Wieczór spędzimy przy ognisku z dźwiękiem gitar i opowieści!

Dzień 3 (niedziela)

Ostatni dzień to czas pożegnania z Jurajskimi klimatami, więc trzeba to zrobić godnie, dlatego dla chętnych będzie krótki spacer na pobliskie skały z pięknym punktem widokowym w celu wygrzania i odpoczęcia po nocy pełnej wrażeń.

-----------

TRASA 3

Trasa piesza III (2-dniowa)

Liczba miejsc: 20

Prowadzący:

 

Mateusz "Frodo" Jakóbczak

Dzień 1 (sobota)

Wycieczkę rozpoczynamy w miejscowości Skała. Stamtąd kierujemy się bezpośrednio na podbój Ojcowskiego Parku Narodowego. W pierwszej kolejności zwiedzimy ruiny Zamku "Kazimierzowskiego" w Ojcowie. Następnie udajemy się do Jaskini Ciemniej. Po jej eksploracji, przechodząc przez Bramę Krakowską, odwiedzimy Grotę Łokietka. Na koniec przespacerujemy przez Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie do miejscowości Łazy, gdzie mamy nocleg.

Dzień 2 (niedziela)

Spacerkiem po okolicy zmierzamy do autokaru.

----------

TRASA 4

Trasa rowerowa

Liczba miejsc: 11

Prowadzący:

Adam Zamojski

Adam "Sofokles" Zamojski

Dzień 1 (piątek) - 50 km

Wyruszamy z Zawiercia. Po drodze zaglądamy do Zamku Ogrodzieniec i Zamku Smoleń. Na koniec dnia docieramy do Bukowna na nocleg.

Dzień 2 (sobota) - 46 km

Kontynuujemy zamkową podróż jadąc przez Rabsztyn i Pieskową Skałę, by ostatecznie wylądować w Łazach, gdzie wieczorem będziemy wspólnie bawić się przy ognisku.

Dzień 3 (niedziela) - 35 km

Dzień rozpoczynamy od Groty Łokietka, by następnie przez Bramę Krakowską dotrzeć do Jaskini Ciemnej i Zamku w Ojcowie. Następnie skręcamy na południe odwiedzając Zamek Korzkiew, a potem rzucamy okiem na Forty Twierdzy Kraków z końca XIX w. Docieramy do Krakowa, skąd pociągiem wracamy do Łodzi.

Emotikon smile

 

-----------

TRASA 5

Trasa rodzinna

Liczba miejsc: 20

Prowadzący:

Łódzki speleoklub

Maciek "Świstak" Bolanowski

 

Trasa przewidziana dla rodziców z dziećmi. Dojazd we własnym zakresie w sobotę na godzinę 11:00.

Dzień 1 (sobota)

Dojazd i start z Łazów. Spacer po Ojcowskim Parku Narodowym: Źródło Miłości, Brama Krakowska, Źródło Św. Jana. Czas naposiłek i relaks w Zamku Ojców. Wieczorem ognisko i zabawy.

Dzień 2 (niedziela)

Podziwianie Maczugi Herkulesa, odpoczynek w Zamku w Pieskowej Skale. Relaks przy Źródłach Młynnik (rz. Prądnik). Powrót do Łodzi.


ZnacznikKOSZT RAJDU:

Student Nie- student
II- dniowa III- dniowa II- dniowa III- dniowa
Wpisowe* : 95 zł 105 zł 100 zł 110 zł
Przejazd : 60 zł 60 zł 100 zł 100 zł

*Wpisowe obejmuje: noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu,ciepły posiłek na zakończenie.

 

Uwaga! Do korzystania ze zniżek uprawnione są osoby z ważną legitymacją studencką, które nie ukończyły 26 lat lub osoby z ważną legitymacją studencką studiów III stopnia.

 

ZnacznikCO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Trasy piesze: wygodny plecak (najlepiej z pasem biodrowym ok. 60l.), karimata, śpiwór, wygodne buty (najlepiej rozchodzone i za kostkę), lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka przeciwdeszczowa (lub peleryna), łyżka, nóż, kubek, latarka (najlepiej czołówka), kilka par skarpet, przybory toaletowe

Trasa rowerowa: rower (wraz ze sprawnym oświetleniem), zapasowe dętki, sakwy (lub wygodne plecaki z pasem biodrowym ok. 60l), śpiwór, wygodne buty na rower, lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa, łyżka, nóż, kubek, przybory toaletowe. Polecamy również rękawiczki rowerowe oraz kask.

Mile widziane wszelkiego typu instrumenty muzyczne: począwszy od gitar, na turystycznych pianinach skończywszy :-)

 

ZnacznikWYŻYWIENIE:

Dobrze jest zabrać ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kabanosy, sery, dżemy (można wyczyścić spiżarnię). Przydadzą się również czekolady, ciastka i inne łakocie w każdej ilości i rodzaju.

Na jedzenie "obiadowe" w standardach turystycznych (tzw. glumza wg. fantazji przewodnika i uczestników) będzie niewielka zrzutka.

Na zakończenie rajdu każdy uczestnik dostanie ciepły posiłek.

 

ZnacznikPOZOSTAŁE INFORMACJE:

Impreza jest organizowana na kształt innych podobnych. Pamiętajcie, że przewodnik nie jest opiekunem i każdy odpowiada za siebie.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, zwiedzanie, odpoczynek i wspólne wygłupy. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów.

W razie pytań służymy pomocą.

Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2018 20:05