header

Lokalizacja klubu

{article Siedziba klubu SKT PŁazik}{text} {readmore}{/article}

Kalendarz

{article Kalendarz}{text} {readmore}{/article}

PDF Drukuj
Wpisany przez Radek Jankowski   
piątek, 10 maja 2024 00:00

Szykujemy się na kolejną edycję Rajdu Jura w dniach 24.05-26.05!

Penetracja jaskiń, zwiedzanie zamków, wdrapywanie się na skałki, impreza przy ognisku, z którego wraca się nad ranem - to tylko niektóre z okazji, by na Jurze przeżyć przygodę i poznać wielu ciekawych ludzi!

ZAPISY DO 14 MAJA!

Macie do wyboru wyskoczyć z nimi(kliknij w zdjęcie):

Na Trasę 3-dniową (piątek, sobota, niedziela):

Grzegorz 'Jimmy' Makowski - człowiek orkiestra: prawnik, żakowiec, mąż, miłośnik podrózy, a także impro. Spodziewajcie się wywiadów, ciekawostek i niezpomnianych dyskusji!

na trasę 2-dniową (sobota, niedziela):

Krzysztof 'Pierożek' Jóźwiak - legenda 'Jury' i jej wieloletni główny organizator, tekściarz, muzyk, autor piosenek niebanalnych. Jeśli jedziecie na cyfrowy detox, to właśnie z Pierożkiem powinniście się wybrać.

OPISY TRAS – PATRZ NIŻEJ.

Zbiórka 24.05 (trasa 3-dniowa), bądź 25.05 (trasa 2-dniowa) ok. godz. 7:00 rano. Szczegóły otrzymacie drogą mailową.

ZnacznikKONTAKT:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon: 603 921 528 Filip

ZnacznikJAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zgłoszenia* na Rajd przyjmowane są poprzez Formularz Zgłoszeniowy

*Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację Regulaminu Rajdu

Zaliczka: 90 zł

W tytule: Zaliczka JURA2024 IMIĘ I NAZWISKO

Nr konta: 13 1020 3408 0000 4302 0380 1818

Odbiorca: Filip Dymarczyk

Siłacz

_________

ORGANIZATOR:

PATRON MEDIALNY:

SR Żak

ZnacznikKOSZT RAJDU:

Student Nie- student
II- dniowa III- dniowa II- dniowa III- dniowa
Wpisowe* : 90 zł 120 zł 90 zł 120 zł
Przejazd : 60 zł 60 zł 100 zł 100 zł

*Wpisowe obejmuje: noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu, ciepły posiłek na miejscach noclegowych..

Uwaga! Do korzystania ze zniżek uprawnione są osoby z ważną legitymacją studencką, które nie ukończyły 26 lat lub osoby z ważną legitymacją studencką studiów III stopnia.

ZnacznikTRASY:

Trasa 2-dniowa:

Dzień zaczniemy od wizyty w Starym Młynie w Żarkach, gdzie będziemy mogli obejrzeć jak człowiek żył wieki temu. Później dla kontrastu będziemy już unikać skupisk ludzkiej cywilizacji, a  trasa powiedzie nas między lasy, skałki, górki i jaskinie. Obejrzymy też ruiny zamku Ostrężnik, które nie odwiodą nas wcale od wspomnianego klimatu. Dla chętnych możliwe będzie spenetrowanie kilku dzikich jaskiń (obowiązkowe ciuchy na przebranie i latarka).

Drugiego dnia w podobnej scenerii (raczej bliżej natury niż zgiełku miast) odwiedzimy Pustynię Siedlecką. Dalej wzdłuż rzeki Wiercicy przechodząc obok Stawu Nocy Letniej przybędziemy z wizytą do Krasińskiego w Złotym Potoku.

Trasa 3-dniowa:

Naszą wędrówkę po Jurze zaczniemy od Podlesic - prawdziwej mekki wspinaczy. Zdobędziemy (ale bez konieczności używania linyŚmiech) atrakcyjną widokowo Górę Zborów. Z niej zejdziemy na chwilę ochłody do zalewu Dzibice, po czym udamy się przez wywierzyska Białki w kierunku noclegu.

Drugiego dnia wyruszymy z Niegowej, żeby zejść pod (!) górę Bukowie do jaskini Trzebniowskiej położonej na wschodnim zboczu góry.  Po krótkim spacerze fragmentem Szlaku Gór Gorzkowskich będziemy mieć szansę na kolejną eksplorację (weźcie ciuchy na przebranie!) – zejdziemy do jaskini Kryształowej.  Po skończonej szychcie,  jeśli pogoda będzie dla nas łaskawa, przespacerujemy się doliną Wiercicy, będziemy  wypoczywać nad zbiornikiem Amerykan w Kołaczowie oraz zbierać siły na zwiedzanie pobliskich pozostałości tajemniczego, pogańskiego grodu. Później cofniemy się w kierunku Ostrężnika, dziękując losowi, że w naszych czasach nie grasują już na zamku żadni raubritterzy. Dzień zakończymy w Siedlcach, ale zanim usiądziemy na naszych czterech literach - może uda się jeszcze odwiedzić szczyt i jaskinię o frywolnej nazwie „Dupka”.

Po podróżach do wnętrza Ziemi i  wypoczynku przy wodzie – trzeciego dnia przyjdzie czas zmagania piaskami pustyni! Choć Pustynia Siedlecka leży nieopodal miejscowości Piekło,  miejmy nadzieję, że temperatury będą do zniesienia. Dalej,  nasza karawana ruszy przez malowniczy rezerwat Sokole Góry w kierunku Olsztyna, skąd Orient Express zabierze nas do Łodzi.

ZnacznikCO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Wygodny plecak (najlepiej z pasem biodrowym ok. 60l.), karimata (trasa 3-d.), śpiwór, wygodne buty (najlepiej rozchodzone i za kostkę), klapki lub lekkie buty na zmianę, bielizna na zmianę i do spania, ciepły sweter lub polar, coś przeciwdeszczowego, coś przeciwsłonecznego na głowę, łyżka, nóż, kubek, latarka (najlepiej czołówka), kilka par skarpet, przybory toaletowe.

Mile widziane wszelkiego typu instrumenty muzyczne: począwszy od gitar, na turystycznych pianinach skończywszy :-)

ZnacznikWYŻYWIENIE:

Dobrze jest zabrać ze sobą materiał na kanapki, np. pasty, kabanosy, sery, dżemy (można wyczyścić spiżarnię). Kanapki robimy wspólnie na postojach. Nie polecamy szklanych opakowań. Przydadzą się również czekolady, ciastka i inne łakocie w każdej ilości i rodzaju.

Wieczorem, na miejscu noclegowym, gotujemy obiadokolację w standardach turystycznych (tzw. glumza) wg. fantazji przewodnika i uczestników.

ZnacznikPOZOSTAŁE INFORMACJE:

Impreza jest organizowana na kształt innych podobnych rajdów. Pamiętajcie, że przewodnik nie jest opiekunem i każdy odpowiada za siebie.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, zwiedzanie, odpoczynek i wspólne wygłupy. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów.

W razie pytań służymy pomocą.

Poprawiony: poniedziałek, 13 maja 2024 12:32