header

Lokalizacja klubu

{article Siedziba klubu SKT PŁazik}{text} {readmore}{/article}

Kalendarz

{article Kalendarz}{text} {readmore}{/article}

O nas PDF Drukuj
środa, 26 maja 2010 07:02

Studencki Klub Turystyczny PŁazik jest organizacją promującą aktywny wypoczynek wśród młodzieży licealnej i akademickiej poprzez turystykę górską, a także sporty wodne. Początek jego działalności sięga roku 1967, w którym to ustalono niezmienny aż po dziś dzień termin zebrań na wtorkowy wieczór.

Wśród koronnych imprez organizowanych przez SKT PŁazik z pewnością wymienić należy Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa wypadający corocznie w połowie marca. To jedyny taki festiwal, na którym obok piosenki turystycznej i poetyckiej usłyszeć można wycie syren strażackich, gwizdków, czy też strun głosowych pozostałych Yapowiczów.

Aktywny wypoczynek zapewnia organizowany w miesiącach wakacyjnych Obóz Sportów Wodnych w Ślesinie. Obok nauki pływania na nartach wodnych, wakeboardzie oraz windsurfingu czas wolny spędzać można równie atrakcyjnie korzystając z kajaków, żaglówek typu PX, katamaranu , a także dając upust energii przy grach zespołowych.

W ciągu roku Klub organizuje dwa rajdy: Rajd PoYapowy, oraz Jurę. O ile pierwszy z nich dotychczas odbywał się w górach, o tyle „Jura” wywędrować już zdążyła nad morze przybierając nazwę Juraty, oraz na mazury („Z Jury na Mazury”), gdzie obok tras pieszych ruszyła także trasa żeglarska i rowerowa.


Stałymi punktami w kalendarzu PŁazikowym są przede wszystkim organizowane obchody urodzin klubu, na których przy dźwiękach zaproszonej kapeli zabawa trwa do białego rana. Kolejnymi stałymi imprezami są Mikołajki wraz z obdarowywaniem się prezentami oraz witanie Nowego Roku we wspólnym towarzystwie.

Nieco bardziej mobilnymi imprezami są: organizowany w lesie Wiączyńskim kulig, gdzie obok tradycyjnych sanek uczestnicy dosiadają kanap z płozami, oraz turniej piłkarski z zaprzyjaźnionymi organizacjami studenckimi.Poprawiony: piątek, 10 maja 2024 17:24